Višňovský strelil druhý gól sezóne, ostrovania však prehrali

20.03.2013 Celý región

New York (TASR) - Dvaja slovenskí hokejisti si v zámorskej NHL v noci na stredu vylepšili svoje osobné štatistiky. V stretnutí NY Islanders - Ottawa obranca Ľubomír Višňovský v 32. minúte zvýšil vedenie "ostrovanov" na 3:1, v tretej tretine ale domáci inkasovali štyri góly a prehrali 3:5. Pre Višňovského, ktorý bol s 27:21 minútami najvyťaženejším hráčom Islanders, to bol druhý gól v sezóne a po 17 odohraných zápasoch má na svojom konte 8 bodov (2+6).
Jednu asistenciu si pripísal útočník Floridy Tomáš Kopecký v Caroline vo víťaznom súboji 4:1. Naprázdno znova vyšiel útočník NY Rangers Marián Gáborík v stretnutí s New Jersey, ktoré "jazdci" vyhrali 3:2. Počas vyše 17-minútového pobytu na ľade Gáborík ani raz nevystrelil na súperovho brankára a zaznamenal jeden plusový bod. Už druhý zápas pre zranenie vynechal obranca Buffala Andrej Sekera, "šable" ale zvíťazili v Montreale 3:2 po predĺžení. Brankár Canadiens Peter Budaj sledoval zápas opäť len v pozícii náhradníka a v rovnakej úlohe bol vo Vancouvri aj Jaroslav Halák, kde St. Louis prehralo 2:3.